© 2016 mamanadovolene.cz       Proudly created with Wix.com

Follow Me
  • Facebook Black Round
  • Instagram Black Round

Jóga v denním životě pro děti a mládež

Podle této knihy cvičím s oběma dětmi. Začíná totiž již cvičením s kojenci. Najdete v ní Cvičení pro předškolní věk, cvičení s pohádkami pro předškolní i školní věk i cvičení pro starší školáky.. Je to velmi komplexní kniha a cvičení s ní nás baví. Nechávám ji často ležet na stole, protože Sofi, když ji vidí, sama navrhne, abychom si zacvičili. Nemusíte být vůbec jógoví nadšenci, abyste knihu využili. Cvičení v ní jsou prostě vhodná pro rozvoj motorických dovedností. 

Jak mluvit aby nás děti posloucaly

Kniha dvou autorek vychází mimo jiné i z jejích osobních zkušeností a skutečných příběhů. V knize najdete mnoho vzorových dialogů a to ji činí mimořádně čtivou. Mnoho komiksových vsuvek ztvárňujících dané situace z ní dělá i knihu, po které můžete sáhnout, pokud se zrovna necítíte na náročnou četbu. Svým zaměřením a radami je tato publikace podobná titulu Respektovat a být respektován od kolektivu českých autorů. Obě knihy považuji za velmi přínosné a zavedla bych je jako povinnou četbu, pokud ne pro rodiče, tak minimálně pro učitele (proč jsem se o této publikaci nebo například přístupu svobodného učení dozvěděla až jako rodič a nikoliv na pedagogické fakultě by bylo zamyšlení na jiný článek). Samozřejmě ne vždy probíhají reálné situace podle schématu v knize, ale i tak nám dává tato knížka nástroje, které nám pomohou neužívat pouze fráze, které máme zafixované a které jsou mnohdy nesmyslné či si vtipně protiřečí. 

Otázky a odpovědi z našeho světa

Snad všechny publikace s otvíracími okénky děti nadchnou. Tato je navíc velmi kvalitně zpracovaná jak po obsahové, tak výtvarné stránce. Otázky, na které byste možná sami nedokázali tak jednoduše odpovědět si jistě bude s dětmi rádi pročítat. 

Kdo si prdnul u dvora

Pro všechny u nichž doma právě probíhá kakánkové, čuránkové nebo prdíkové období:o)) Kniha je tenká, na každé stránce jen pár vět...Knížka si klade za cíl osvětu v oblasti flatulogie. Že jste o tomto odvětví nikdy neslyšeli? Ani já. A tak i já jsem se přiučila a dozvěděla se v doslovu, že flatus se latinsky zove prd :o)

Příběh se nám líbil, výtvarné ztvárnění taktéž. Již úvodní stránka s nápisem "Na motivy skutečné události" slibuje, že se zasmějí děti i rodiče.

Autor knihy Jonáš Ovanul, ilustrace Alžběta Göbelová, vyšlo v Host - vydavatelství, s.r.o.

Please reload

May 4, 2017

hledací knížy jaro léto podzim zima

March 20, 2017

Sofie přinesla ze školky takovou malou Moranu. "Mami, uděláme tý Moreně oči?" "To neni Morena.." "Teda Muréně." Smála jsem se, až jsem se za břicho popadala, ale pak jsem letmým pohledem do knihy zjistila, že Moraně se opravdu také nejspíše říkalo Morena. 

 Knihu bych v...

February 9, 2017

Téhle knize říká Sofi prstíková (podle toho, že musí prstíkem klepat na puntíky) a chce jí číst stále dokola. Přesto, že jsou v ní prakticky jen puntíky tří barev. Knížka po vás bude vyžadovat interakci, budete ťukat, tleskat, naklánět s jí ze strany na stranu nebo s n...

October 11, 2016

Myslela jsem si, že nám kniha vydrží na pár večerů, ale přečetly jsme jí hned po návratu z knihovny:o) Milý příběh, který skrývá ponaučení. O kocourkovi, který neposlechl maminku a vydal se mimo domov. Brzy si uvědomil svůj omyl a cestu domů mu pomáhají hledat zvířátka...

Please reload