© 2016 mamanadovolene.cz       Proudly created with Wix.com

Follow Me
  • Facebook Black Round
  • Instagram Black Round

October 31, 2018

February 22, 2018

Please reload

Recent Posts

Pohankovo-semínkový chléb

March 11, 2017

1/2
Please reload

Featured Posts

Cestování s dětmi

July 4, 2016

 

Zkrátím úvod - v tomto článku naleznete pár vychytávek, jak děti zabavit na cestě či ve volných chvílích:o) 

 

Pátrací pytlík - Principem  je nalézt všechny předměty uschované v pytlíku. V něm je nasypaná rýže, písek či korálky a děti v okénku hledají drobné předměty, které jsou vyfocené na zalaminované kartě. Hračku máte vyrobenou za pár chvil (více zde) a pokud si netroufáte, najdete je třeba na Fleru.

 

 

 

 

Rozkládací kniha -Jde vlastně o pohádkové divadlo. Obsahuje příběh, ale když knížku rozložíte, vznikne vám báječný domeček. Zakoupit můžete Domeček pro panenky, Zámek pro kouzelné víly. Nejde  o zábavu jen pro holky, vyšel také Tajemný hrad a myslím, že jsem viděla i Strašidelný hrad. 

 

 

 

 Hádej kdo jsem - připravte si kartičky s obrázky zvířat, můžete využít například obrázky z pexesa. Dítě si vylosuje obrázek a vy pokládáte otázky na které se odpovídá ano, ne (Má zvíře pruhy? Žije v Africe? Živí se trávou? Žije ve vodě?) A pokud zapomenete či nestihnete obrázky zvířat připravit, obejdete se i bez nich.

 

Kdo hledá, najde - ano, i tato hra bohužel vyžaduje přípravu:o) připravte dětem pracovní listy s obrázky, které mají za úkol hledat cestou. Jeden takový list k vytištění najdete připravený zde.

 

Značky aut - podobnou zábavou je i hledat značky aut z pracovního listu. Starší děti mohou počítat, které značky cestou převládají. List ke stažení najdete zde

 

Relaxační míček - Sedět bez hnutí v autě je pro děti někdy těžké, nepodceňujte proto přínosy relaxačního míčku. Vytvoříte ho jednoduše z balónku, do kterého nasypete mouku. 

 

Stolní hra rozkládací kniha - Hry Lucie Ernestové hrajeme moc rádi a bereme je na cesty kvůli jejich skladnosti. Výtvarné zpracování je lákavé a Sofi si občas sama chodí figurkou po hrací ploše a hraje si. Naučila se při nich také počítat. Zakoupíte je např. přímo od autorky na lucieernestova.cz

 

 

 

 

 

 

 

             

 

 

 

 

 

 

 

 

Stolní hry dráčka fráčka - Můj první kvíz se nám osvědčil, když se mnou Sofie musela čekat v čekárně u doktora...a Hádanky dráčka fráčka hrajeme nyní - je vhodná pro děti od 4 do 7 let. Výhodou obou her je, že stačí vzít s sebou do sáčku pár kartiček, není třeba tahat neskladná balení s hrací deskou. 

 

 

 

 

Please reload

Follow Us