© 2016 mamanadovolene.cz       Proudly created with Wix.com

Follow Me
  • Facebook Black Round
  • Instagram Black Round

October 31, 2018

February 22, 2018

Please reload

Recent Posts

Pohankovo-semínkový chléb

March 11, 2017

1/2
Please reload

Featured Posts

Rakytníkové želé bonbóny

September 11, 2016

 

Od té doby, co nám začal zrát na zahradě rakytník, Sofie na mně loudí "rakytníkové bonbóny". Není na nich vůbec nic složitého, nicméně chvíli mi trvalo, než jsem se k nim dostala. Co je na takovou dobrůtku potřeba? Pouze AgarAgar, šťáva z ovoce a případně sladidlo. 

Odšťavníte ovoce - v našem případě rakytník a ostružiny. Nalila jsem půl litru šťávy z rakytníku do rendlíku, rozmíchala v ní AgarAgar (5g prášku), přivedla k varu, stáhla z plotny, nalila na talíř a počkala až ztuhne. Pak jsem hmotu rozkrájela na menší kostičky. Ostružinové šťávy jsem měla jen skleničku, ale agaru jsem použila stejně. Do ostružinové varianty jsem nalila trochu tmavého agávového sirupu (pozor, s tímto sladidlem to také nepřehánějte). Agar jsem použila v prášku, protože s tím ve formě vloček nemám dobré zkušenosti - špatně tuhl. Je možné, že to byla má uživatelská chyba, tak ho nezatracujte. 

Rakytníkové želé je velmi kyselé, můžete ho samozřejmě také něčím přisladit. Mému dítku takto chutnají, tak to není potřeba. 

Dobrou chuť!

 

 

Please reload

Follow Us