© 2016 mamanadovolene.cz       Proudly created with Wix.com

Follow Me
  • Facebook Black Round
  • Instagram Black Round

October 31, 2018

February 22, 2018

Please reload

Recent Posts

Pohankovo-semínkový chléb

March 11, 2017

1/2
Please reload

Featured Posts

Podzimní věnce

October 4, 2016

Jeden hřejivý a jeden přírodní. Oba jsou to ale "šup šup" věnce, neboť Lili se ještě dosti dožaduje pozornosti:o) Bez výzdoby bych se ovšem doma neobešla (narozdíl od mého muže:o) a tak jsem spáchala alespoň toto:o)

Na první věnec jsem použila polystyrénový korpus, který jsem omotala tlustou přízí (určenou na pletení na rukách). Nebylo třeba ji lepit. Z plsti jsem vystříhala lístky, na některé vyšila žilkování a tavnou pistolí je přilepila. Dozdobila jsem houbičkami, které jsem objevila v místním květinářství. Houbičky ale také můžete spolu s dětmi vyrobit ze slaného těsta.. 

Korpus druhého věnce jsem upletla z vrbových proutků už před dvěma lety. Malé hruštičky jsme posbírali při procházce, odkud jsme donesli i šípky. Vše přilepeno tavnou pistolí. Peří patřilo našim krocanům:o) No a ten ptáček je opět z květinářství. Věnec samozřejmě nebude mít příliš dlouhou životnost, hruštičky podlehnou brzy zkáze a šípek seschne. I když i seschlí šípek udělá parádu. Loni jsem ještě měla věnec - slaměný korpus polepený šípky a sloužil již druhou sezónu. Zkuste se i vy porozhlédnout po okolí, zda nenabízí něco pěkného k tvoření a pochlubte se svými výtvory na mamanadovolene@email.cz nebo na FB;o)  

 

 

 

Please reload

Follow Us