© 2016 mamanadovolene.cz       Proudly created with Wix.com

Follow Me
  • Facebook Black Round
  • Instagram Black Round

October 31, 2018

February 22, 2018

Please reload

Recent Posts

Pohankovo-semínkový chléb

March 11, 2017

1/2
Please reload

Featured Posts

Už se chystáme!

October 10, 2016

Na co? No na Halloween přeci. Každoročně totiž pořádáme "párty" pro děti, zakončenou stezkou odvahy. Dost se při tom vyřádíme. Pro děti vždy přichystáme omalovánky, malování perníčků, nějakou tu hru (můžete se těšit na isnpirace v dalším článku) a stezku kolem domu, kterou děti absolvují s lampiónky. Na konci je čeká sladká odměna a medaile. Atmosféru nám dokresluje nahrávka se strašidelnými zvuky a zvuky deště a bouřky. Upeču tradiční dort s pavoukem a dům nazdobíme. Proto už jsem také začali s vyráběním. Minulý rok jsme vyráběli z ruliček netopýry, letos to jsou papírové tácky..

 

 

Papírová dýně je jednoduchá a zvládnou ji děti, co už umí s nůžkami. Stačí předkreslit čáry, děti nastříhají a pak společně slepíte. Použít můžete také sešívačku. Střed dýně není třeba ničím zpevňovat, drží sama o sobě. 

 Když použijete více papírku, můžete ji udělat "hustší". 

 

Netopýři - upíří z ruliček jsou také snadní, křídla doporučuji vystříhnout z tvrdšího papíru.

 

 A tradiční pavoučí dort zatím nechyběl na žádné Halloweenské oslavě. Musím se přiznat, že jich pár proběhlo ještě než jsem měla děti a vyřádili jsme se i my dospělí:o) Pavouka uděláte jednoduše z "Pražské koule" a pendreků, které připeníte párátky. Oči dotvořte za pomoci lentilek. 

 

Děti si tyhle oslavy pamatují a už se na ně těší. Sofie i synovec je zařadili vedle Vánoc a narozenin mezi nejoblíbenější oslavy..Já mám ráda tu tajemnou atmosféru, která tak dokonale ladí k podzimu. 

O původu tohoto svátku snad příště;o)

 

 

Please reload

Follow Us