October 31, 2018

February 22, 2018

Please reload

Recent Posts

Pohankovo-semínkový chléb

March 11, 2017

1/2
Please reload

Featured Posts

Halloweenské hry a pracovní listy

October 31, 2018

Chystáte dětem halloweenskou párty, nebo jim chcete zpříjemnit prázdniny pár aktivitami? Připravila jsem pro vás náměty na hry a také pracovní listy. 

 

Připni pavouka

Na velký papír předkreslete pavučinu, vystříhněte obrázek pavouka, který z jedné strany opatřete gumovými lepítky. Dítě stojí se zavázanýma očima v dostatečné vzdálenosti od pavučiny a má za úkol připnout pavouka na pavučinu. Variantou hry je, že dítě má v ruce fix/pastelku, dojde poslepu k pavučině a pavouka má za úkol (stále se zavázanýma očima) nakreslit. 

 

Pavučina - tref prostředek

Do předkreslené pavučiny se pak můžete trefovat. Vyrobit se dá také pavučina za pomocí obruče hulahop a lepících pásek. A trefovat se můžete plyšovými kuličkami pom pom. 

 

Zametání balónků

Děti soutěží ve dvojici, kdo zamete koštětem balónek dříve do cíle. Pokud nemáte po ruce dvě košťata, můžete stopovat čas či vymyslet jinou aktivitu s balónky - kdo je nejdéle udrží ve vzduchu, chytání balónků do kornoutu apod..

 

Chyť ducha

Z kapesníčku a malého míčku (či vaty) vyrobíte jednoduchého ducha, kterého navážete na provázek. Jedno dítě drží provázek v určeném prostoru a druhé se snaží ducha lapit kelímkem, když dospělý odstartuje. (Duch se zachrání útěkem z vymezeného prostoru na podložce). Těžší a zábavnější varianta této hry je, že dospělý řekne nějakou větu - např. Moje vlasy jsou zelené - a děti smí chytat ducha pouze, je-li věta lež. Stejně tak duch se nesmí při pravdivé větě pohnout..

 

Obří pexeso

Na oranžový papír vyšší gramáže vytiskněte černobílé halloweenské obrázky (stáhnout můžete zde.) Můžete také společně s dětmi vytvořit obří pexeso z papírových tácků. Nechte je děti nabarvit na oranžovo, předkreslete obličeje (nezapomeňte, že musí jít vždy o dvojici stejných ksichtíků) a zábava může začít.

 

Bingo

Tuhle hru asi nemusím představovat. Stáhněte (zde) si pracovní list, děti si vyberou určitý počet obrázků, které mohou buďto vybarvit, nebo na ně položit něco jedlého.. Pokud máte hrací karty přímo namixované, tak se rovnou odškrtává.

 

Hádej, kolik je ve sklenici...

Sklenici naplníte bonbóny, umělohmotnými pavouky, kuličkami hroznového vína....Obsah je na vás. Děti mají za úkol tipnout, kolik se do sklenice vešlo.. Nezapomeňte drobnosti spočítat, než je do sklenice umístíte;o) 

 

Tajemné nádoby

Do nádob umístěte různé věci, a nechte odvážlivce do ní sáhnout a hádat o co jde. Můžete k jednotlivým věcem vymyslet také strašidelný příběh. Např. oloupané kuličky hrozna jsou bulvy čarodějnice či příšery, Špagety její vlasy, kousky mrkve prsty, rozinky bradavice.. Jistě vymyslíte spoustu dalších nechutností:o) 

 

Zdobení perníčků

U nás úspěšná halloweenská zábava. Perníčky strašidelných tvarů máme napečené měsíc dopředu, děti dostanou zdobítka a mají na chvíli o zábavu postaráno. 

 

Tvoření

Připravte dětem jednoduché tvoření. Kupříkladu tvoření z papírových ruliček není náročné na materiál ani nepořádek. Vyrábět můžete netopýry, duchy i různé příšerné postavičky. Stejně vděčné jsou papírové tácky, slané těsto (tam už je to s nepořádkem horší) či prosté vymalovánky. 

 

 

Deskovou hru a pracovní listy

S halloweenskou tématikou můžete stahovat zde.
 

 

 

 

 

 

 

 

 

Please reload

Follow Us