October 31, 2018

February 22, 2018

Please reload

Recent Posts

Pohankovo-semínkový chléb

March 11, 2017

1/2
Please reload

Featured Posts

Velká porce inspirace na adventní kalendáře

November 20, 2016

Také ještě nemáte pro děti nachystaný adventní kalendář? Inspirujme se spolu na síti;o) Budete se divit z čeho všeho se dá takový kalendář spáchat, podíváme se i na kalendáře pro dospělé a přesvědčíte se, že takový kalendář vůbec nemusí obsahovat čokoládu.

 

Recy kalendáře

Ruličky jsou vděčné a nejspíš i věčné. Využít se dají i kelímky na kávu, plechovky či vysloužilé dětské ponožky.

 

 

Pro kutily

Staré palety, žebřík či ramínko hravě proměníte v adventní kalendář. Jen na to mít, ehm, místo. 

 

 

Pro přírodomilce

Hurá do přírody pro nějaký ten povalující se klacek. 

 

Pro švadlenky

Nádherných šitých kalendářů najdete na síti spousta, ale toto je můj favorit. Vánoční stromeček, na který si děti postupně věší ozdoby. Každý den si mohou z kapsičky vyzvednout jednu a navěsit ji na stromek. Na štědrý den ho tak mají ozdobený. Líbí se mi logika tohoto kalendáře i to, že neobsahuje žádné mlsání či jiný konzum. Stromeček může být z plsti a ozdoby jsou opatřeny suchým zipem a nebo je látkový stromek opatřený věšáčky na který se dají ozdoby připevnit. 

 

 

Pro pekařky

Zdroj: perniky.artmama.cz, https://www.fler.cz/zbozi/pernikovy-adventni-kalendar-tvar-ryba-6623100

 

Dospělí dospělým

Potěšit adventním kalendářem můžete i svého drahého, babičku, dědečka či kolegyni. Ale třeba mně byste čokoládovým kalendářem nepotěšili. Ten pocit, že si můžu vzít jen jeden malý kousíček a nemůžu kalendář sežrat celý:o)) Tak pro takové jako já použijte spíše balíčky kvalitního čaje, Krásný nápad je kalendář z fotografií nebo milé vzkazy na každý den.

Kolíčkové

 A ještě jedna várka, ve které jsou využity kolíčky. 

 

 To nejlepší nakonec

Zkrátit čekání na Štědrý den si můžete také pohádkami, omalovánkami, pracovními listy. Na to se chystáme i my. Každý den na nás bude čekat jedna pohádka  a také omalovánka. Chystáme se pro tento účel vyrobit andělíčka, který bude prac. listy uschovávat. Držte nám palce, ať se k tomu dostaneme co nejdříve:o))

 

 

Jak jste na tom vy? Vyráběli jste adventní kalendář, kupujete čokoládová okýnka, nebo pečete? Já jako nenapravitelný optimista věřím, že do neděle ještě něco spáchám:o) Pokud ano, tak se určitě pochlubím;o)

 

Please reload

Follow Us