© 2016 mamanadovolene.cz       Proudly created with Wix.com

Follow Me
  • Facebook Black Round
  • Instagram Black Round

October 31, 2018

February 22, 2018

Please reload

Recent Posts

Pohankovo-semínkový chléb

March 11, 2017

1/2
Please reload

Featured Posts

Snídaně nachystaná přes noc

January 30, 2017

Pokud už, tak jako já, nevíte co posnídat, zkuste fermentovanou kaši. Recept na ni si zapisovat nemusíte, zní jednoduše - namočíte co máte rádi.. Použijte ovesné vločky, rozinky a semínka, přidat můžete také vlašské ořechy. Někdy namísto rozinek používám brusinky, zkusila jsem i sušené třešně. Ze semínek vám doporučuji zejména lněné a konopné. Konopné semínko dodá kaši svůj specifický šmak, tak nejdřív otestujte, zda je to pro vás to pravé;o) Lněné semínko je lepší nejdříve podrtit.

Kdo má doma mlýnek na obilí, může si kaši připravit z čerstvě pomletého zrna.. Suroviny smíchejte v misce či jiné nádobě, zalijte studenou vodou a přikryjte utěrkou či talířkem. Nechte stát přes noc na lince. Ráno máte pochoutku připravenou.

 

Výhodou této snídaně je její snadná stravitelnost. Pokud se brzy po jídle cítíte unavení, určitě vyzkoušejte. Já chystám většinou několik variant - starší dcera vyžaduje hlavně dýňová semínka, té mladší chystám jen vločky a sušené ovoce a sobě zas přidávám hodně lněného semínka.

 

Přeji vám dobrou chuť.

 

 

 

Please reload

Follow Us