© 2016 mamanadovolene.cz       Proudly created with Wix.com

Follow Me
  • Facebook Black Round
  • Instagram Black Round

October 31, 2018

February 22, 2018

Please reload

Recent Posts

Pohankovo-semínkový chléb

March 11, 2017

1/2
Please reload

Featured Posts

Hurá, kopřiva!

March 4, 2017

Tolik jsem se těšila a už je to tady! Kopřivy! Sice zatím jen vystrkují růžky, ale síly mají na rozdávání. Tak jsme si dali letošní první kopřivovou polévku. Jak ji dělám? Na ghí orestuji kořenovou zeleninu a nějaký ten brambor, zaliji vývarem (tentokráte kuřecím), když je zelenina měkká, rozmíchám v polévce tři vejce, závěrem přidám na jemno nasekané kopřivy (můžete je předtím spařit), kraťoučce povařím a pak už si jen mlaskám. 

Receptů na kopřivové polévky se najde mnoho. A nejen na polévky. Z kopřiv můžete vyrobit špenát, můžete jimi ozvláštnit bramborák, knedlík, omeletu, nudle, salát. Nádivku asi zmiňovat nemusím. V neposlední řadě si můžete uvařit kopřivový čaj, který je čistící a vhodný zejména pro alergiky (jako jarní kůra). Pozor však dejte na to, že kopřiva by se měla užívat maximálně 3 týdny. 

 

 

Ódami na kopřivu bych mohla popsat několik stran, v krátkosti jen zmíním její obsah železa a její velkou výhodnost pro anemiky. Kopřiva také obsahuje vitamíny, aminokyseliny, třísloviny, hořčík, serotonin, histamin. Kopřivovou jíchu či postřiky využijete i na zahrádce. Když o tom tak přemýšlím, zasloužila by si kopřiva nějaký delší článek. Nu, tak snad brzy;o) Dobrou chuť...

 

 

 

Tags:

Please reload

Follow Us