© 2016 mamanadovolene.cz       Proudly created with Wix.com

Follow Me
  • Facebook Black Round
  • Instagram Black Round

October 31, 2018

February 22, 2018

Please reload

Recent Posts

Pohankovo-semínkový chléb

March 11, 2017

1/2
Please reload

Featured Posts

Pohankovo-semínkový chléb

March 11, 2017

 

Semínkový chléb ráda přikusuji k polévkám nebo ho mlsám jen tak samotný či s luštěninovou pomazánkou. Nemá samozřejmě konzistenci klasického chleba, je velmi vlahý a působí nedopečeně. Je ale velmi lehký, rychlý a stojí za zkoušku.. Recept níže je poměr, který vyhovuje mně, ale nebojte se experimentovat, přidejte klidně více semínek (můžete například přidat ještě sezamová). Důležité v celém receptu je hlavně psyllium, to nevynechejte. Jde o tradiční indickou vlákninu. V obchodech se zdravou výživou ho seženete určitě, já ho zakoupila i v Ternu a dokonce i v malém obchůdku u nás. 

 

 

 

 

250 g pohanky lámanky namočené přes noc

20 g Psyllia

120 g slunečnicových semínek

30 g chia semínek

120 g lněného semínka (používám zlaté)

lžička soli

350 ml vody

 

Přes noc namočte pohanku, druhý den jí propláchněte, přidejte semínka, zalijte vodou, nechte další dvě hodiny máčet. To je důležité, aby nabobtnala chia semínka a hlavně aby ostatní semínka změkla. Pak natlačte do formy. Vymazávám jen olejem a jde vyklopit dobře, nic ale nezkazíte pečícím papírem;o) Pečte alespoň hodinu. Já peču prvních 15 min na 200°C, pak ztlumím teplotu na 160.

 

Pozor na to, že chléb je takový hodně živý a lehce se zkazí. Proto pokud ho chcete skladovat do následujícího dne, dejte ho do lednice.

 

Dobrou chuť!

 

 

 

 

Please reload

Follow Us