© 2016 mamanadovolene.cz       Proudly created with Wix.com

Follow Me
  • Facebook Black Round
  • Instagram Black Round

October 31, 2018

February 22, 2018

Please reload

Recent Posts

Pohankovo-semínkový chléb

March 11, 2017

1/2
Please reload

Featured Posts

Kdo si hraje, nezlobí?

March 27, 2017

Jakkoliv se snažím trávit hodně času s dětmi venku, hrajeme si samozřejmě také uvnitř. A tak jsem vyzkoušela s Liliankou (1,5 roku) pár aktivit. Co mělo největší úspěch? Zcela jednoznačně přesýpání rýže. Dala jsem jí na tácek dvě prázdné sklenice, trychtýře, misku s rýží a naběračky z dětské kuchyňky. Aniž bych jí cokoliv ukazovala hned se jich chopila a začala přesýpat. Tato hra mi dovolila v klidu uvařit oběd a pokud bych byla trochu důslednější nebylo by po ní ani moc nepořádku. Rýži se, tak jako všechno, snažila Lili ochutnat, ale zjistila že to není žádná sláva a hned jí vyplivla. 

 

Zkoušet malovat kuličkami na pečícím plechu bylo na nás asi ještě brzy. Také jsem zvolila příliš tenký papír a velké vrstvy temper, z kterých se kuličkám nějak nechtělo. Navíc Lili měla tendenci malovat raději prstíky a naklápění plechu jí šlo jen na jednu stranu. Nicméně ji to zaujalo, a když jsem odstranila naše výtvarné veledílo, bavila se přesýpáním kuliček po plechu. Krásně to rachotilo. Pak jsem přinesla kuličkodráhu, kterou jsme vyrobili z ruliček od kuchyňských utěrek a to Lili bavilo velmi. U všech těchto aktivit jsem u ní ale seděla a dávala pozor, aby nestrčila kuličku do pusy. 

 

 

 

 

 Další Lilianinou oblíbenou činností jsou domácí práce a matlání všeho druhu. Tak dostala za úkol umýt okna:o) Mačkat na rozprašovač ještě nezvládla a tak to bylo opět naše společné hraní. Jak jste si jistě všimli, okna ještě nemám umytá:o)) Na mojí obranu, je to zrovna velmi namáhané místo, zvenku je věčně nalepen psí čumák a z druhé strany nenechavé dětské ručky. Ještě jednou budu chtít tuto "hru" vyzkoušet a to sice za asistence starší sestry, která už rozprašovač zvládne a myslím, že by si u toho mohly společně vyhrát.. 

 

 

A jak se bavíte doma vy? Podělte se..

 

 

Please reload

Follow Us