© 2016 mamanadovolene.cz       Proudly created with Wix.com

Follow Me
  • Facebook Black Round
  • Instagram Black Round

October 31, 2018

February 22, 2018

Please reload

Recent Posts

Pohankovo-semínkový chléb

March 11, 2017

1/2
Please reload

Featured Posts

Rebarborovo-banánová buchta

May 2, 2017

Zahrada mých rodičů se pyšní krásnou revení kadeřavou neboli rebarborou. Náš děda vyrobil výbornou jahodovo-rebarborovou marmeládu, z rostliny však téměř neubylo.. Zmínila jsem rebarborový koláč, všem se ihned protáhli obličeje odporem. Je tedy čas očistit rebarbořinu pověst:o) Zkuste tuhle výbornou buchtu. U nás doma měla úspěch, manžel dokonce prohlásil že je to poprvé co mu rebarbora chutná. 

 

 

 

1,5 hrnku polohrubé mouky (použila jsem špaldovou)

1 lžička kypřícího prášku

1/2 lžičky jedlé sody

1 lžička skořice

1/4 lžičky perníkového koření

špetka soli

1 lžička vanilkového prášku nebo esence

3 zralé banány

2-3 stonky rebarbory

2 vejce

1/3 hrnku medu či javorového sirupu

 

Smíchejte sypké ingredience (mouku, kypřící prášek, jedlou sodu, koření) a odložte stranou. Vyšlehejte vejce, přidejte med a banány, důkladně rozmačkejte. Přidejte rebarboru nakrájenou na drobno. (Část jsem jí nakrájela na malé kousky a část jsem zkusila rozmixovat.) Pak přisypte mouku, promíchejte a těsto nalijte do vymazané formy. Pečte 45-50 min na 180°C. Dobrou chuť!

 

 

Na jaře je rebarbora velice prospěšná. Tibeťané ji využívali jako rostlinu léčivou. Věřili, že pojídání reveně zlepšuje krev a čistí střeva. Byla velice váženou rostlinou i v arabském světě.

Reveň obsahuje vitamíny A, B, C, E, kyselinu jablečnou a kyselinu citronovou, flavonoidy s antisklerotickými účinky. Dále pak kyselinu pantotenovou, zásadní pro naši pleť a vlasy, vápník a draslík. Je zdrojem vlákniny.Na konzumaci rebarbory si však musejí dávat pozor například těhotné či kojící ženy. Našla jsem i názor že dětem do tří let také není doporučeníhodná. Což je zajímavé, protože jsem zakoupila jablečno-rebarborovou přesnídávku. Záleží tedy asi na dávkování a i u rebarbory platí všeho s mírou.. Díky poměrně vysokému obsahu kyseliny šťavelové by si měli dobrůtky s rebarborou odpustit všichni, kteří trpí revmatismem, dnou nebo ledvinovými a močovými kaménky, ovšem i ostatní (zdraví) lidé by ji určitě neměli konzumovat příliš často.

 

Doba sběru rebarbory je od dubna až do 24. června, do dne svátku sv. Jana – letního slunovratu. Po tomto datu se koncentrace začne rapidně zvyšovat koncentrace kyseliny šťavelové.

 

 

 

 

 

Please reload

Follow Us