© 2016 mamanadovolene.cz       Proudly created with Wix.com

Follow Me
  • Facebook Black Round
  • Instagram Black Round

October 31, 2018

February 22, 2018

Please reload

Recent Posts

Pohankovo-semínkový chléb

March 11, 2017

1/2
Please reload

Featured Posts

Tibi vodní kefír

July 19, 2017

Už je to nějaká doba, co se u nás zabydlely Tibi vodní krystaly. Jsou to živá zrnka, co rostou a množí se. Koukala jsem na ně zprvu, jak do akvárka. Krystalky v nádobě jakoby tančily, plavou ke hladině a pak zase klesají.  K životu potřebují vodu a cukr a když o ně budete dobře pečovat, odmění se vám lehce perlivou "limonádou". Krystaly musíte krmit také sušeným ovocem např. fíky, meruňky, rozinkami. Přidat můžete citrón, ale myslím že se nápoj obejde i bez něj. Nápoj pak můžete oživit bylinkami (máta, meduňka). V bezové sezóně jsme díky krystalkům měli denně bezinkovou limonádu. Našla jsem i recepty se šťávou z řepy či kokosového mléka a chystám se na ně.. 

 

Zdravotní benefity tohoto nápoje jsou obsáhle popsány na mnoha webových stránkách, které se jim věnují, nebudu zde opisovat. V zásadě je doporučován astmatikům a ekzematiků. Obnovuje střevní rovnováhu a tím jistě přispívá k dobré imunitě. Pozitivní vliv na zažívání mohu potvrdit. Překvapilo mne, že nápoj mohou údajně i cukrovkáři, to z osobní zkušenosti potvrdit nemohu. 

 

Kde takové krystaly seženete? Tibi by se měly darovat. Jistě ve svém okolí najdete někoho, kdo má "tibíků" přebytek, nebo na facebooku naleznete někoho, kdo je ochotný posílat Tibi poštou - za poštovné. Zkuste například facebookovou skupinu Tibi vodný kefír. Zde jsem svojí první dávku sehnala i já od milé paní z okolí, takže předávka proběhla osobně. 

 

Nezapomínejte, že zde probíhá kvašení za pomocí cukru a pokud necháte nálev kvasit déle, či do něj nacpete příliš ovoce, může být alkoholový. Dejte proto pozor, pokud se vodním kefírem osvěžují děti. 

 

Osvědčil se mi postup, kdy nechám tibi kvasit po dobu 24 hodin ve 2,5 l vody - s rozinkami plus ještě jiným sušeným ovocem (fíky, datle, meruňky). Ovoce musí být nesířené! Přidám plátek jablíčka a občas i citrónu.  Pak vyberu ovoce a nápoj přecedím do uzavíratelných lahví. Tibíky občas propláchnu, ale ne pokaždé a připravím jim novou vodu do které dám 6 lžic přírodního nebo třtinového cukru. Někdy jim přilepším kokosovým cukrem. Čas od času je oživím neperlivou magnézií. Nesmím zapomenout dodat, že vodu máme studniční, chlorovaná se musí nechat alespoň den odstát. Nápoj v lahvích dám alespoň na 12 hodin do lednice na takzvanou druhou fermentaci. Pak už pijeme.. Děti se můžou protrhnout, když jde o tibi. To lze přičíst i faktu, že do té doby pily jen čistou vodu nebo čaj:o)) Jelikož se nic nemá přehánět, dávkuji jim tuhle ňamku samozřejmě opatrně. Starší dcera s po návratu z dovolené opakovaně ptala, kdy už budou tibíci, mladší se domáhala své dávky vehementní ukazováním na lahev, kde jsem je "oživovala" po pobytu v lednici. To je na nich také fajn, že je můžete na nějaký čas dát k ledu:o) Po nějaké době by se dokonce odpočinout nechat měly. Většinou se vám brzy pomnoží a můžete tak várky střídat. A jednoho dne se vám jistě také přihodí ta milá událost, že vám příchozí návštěva s údivem sdělí, jak dlouho tyhle krystalky shání. A vy budete moct darovat své přebytky někomu, koho potěší. Tak tedy na zdraví!

 

 

Nápoj na fotce níže je růžový, neboť jsem do něj dala květ růžového bezu, který mám na zahradě. Jde o vyšlechtěný kultivar, koupený v zahradnictví, údajně také jedlý:o)) 

 

 

 

 

Please reload

Follow Us