© 2016 mamanadovolene.cz       Proudly created with Wix.com

Follow Me
  • Facebook Black Round
  • Instagram Black Round

October 31, 2018

February 22, 2018

Please reload

Recent Posts

Pohankovo-semínkový chléb

March 11, 2017

1/2
Please reload

Featured Posts

Domácí nanuky padnou vám do ruky:o)

July 30, 2017

Nadšení, které domácí nanuky přinášejí naší rodině asi nejlépe vystihne Sofinčin citát: "Ty jsi ta nejlepší maminka na světě, že jsi mi upekla domácí nanuky." Nanuky jsem samozřejmě nepekla a překvapivě s nimi není tolik práce, kolik byste možná čekali. Jestli také chcete být nejlepší maminka či tatínek na světě, pojďte do toho.

Formy na nanuky dnes zakoupíte na každém rohu, kromě obchodu s domácími potřebami jsou běžně k dostání v supermarketech. Máme jich doma už pěknou sbírku, protože každý rok něco přikoupíme.. Nejvíce jsem spokojená s těmi od Tescomy. Velikostně tak akorát a jsou parádně skladné. Novinkou v naší domácí manufaktuře jsou pak takzvaná calipa. Jedny máme z Ikey a druhá z Orionu. Ty z Ikey jsou o něco větší a zdá se mi tak nějak kvalitnější ten materiál..

 

 

 

A teď k tomu, čím plnit. Úplně první nanuky, co jsme kdy dělali, byly jen z jablíček a trochy vody. Prostě taková rozmixovaná přesnídávka, ani špetka cukru! Sofii byly tak dva roky a na těchto nanucích ujížděla. S oblibou je jedl i synovec a jiné návštěvy. Nyní už frčíme na sofistikovanějších kombinacích, stále se ale obejdeme bez přidaného cukru. Například rozmixované jahody už nic dalšího k sobě nepotřebovaly a vážně jsme si na nich pochutnali i my s manželem. Zkusili jsme i jahody se smetanou, ale došli jsme k závěru, že i ta je zbytečná. Smíchat lze také ovoce s kokosovým mlékem či rostlinou smetanou - to jsem zatím nezkoušela. 

Nedávno jsme nakoupili nanuková dřívka, abychom mohli dělat tzv. barevné nanuky. Nalijete vrstvu, necháte ztuhnout, dolijete jinak barevnou atd. Krásné kombinace vzniknout také s kousky celého ovoce, jako například malin, jak vidíte na fotce.

 

Pokud zrovna nemáte po ruce sezónní ovoce, doporučuji zamrazit čerstvě odšťavněné pomeranče. Je to lahůdka. Jednu várku můj muž doladil i odšťavněným citrónem - speciálně pro naše děti, které citrón rády olizují:o))  Pokud se vám nechce nic odšťavňovat, zkuste do formiček nalít džus, vychlazený zelený čaj, kokosovou vodu. 

Na nanuky zužitkujete i přebytek vodního kefíru z Tibi krystalů. Více o Tibi se dočtete zde

 

Kombinací je mnoho, kdo má rád tvarohové zmrzliny, rozmixuje prostě ovoce s tvarohem. Hotové lze polít čokoládou. Ať už se pustíte do náročnějších receptů, či zamrazíte jen ovoce s vodou, stojí to za to. Zrovna dnes mně to nad mrazákem v obchodě zahřálo u srdce. Synovec chtěl hrábnout po zmrzce, Sofi mu to rozmlouvala, že prý si dají naše domácí. A to je nejvíc.

 

 

 

 

 

 

Please reload

Follow Us