October 31, 2018

February 22, 2018

Please reload

Recent Posts

Pohankovo-semínkový chléb

March 11, 2017

1/2
Please reload

Featured Posts

Nevíte co z rakytníku? Zkuste výbornou zmrzlinu nebo některé z našich osvědčených receptů

August 29, 2017

Možná i vám dozrává na zahradě rakytník a vy nevíte, co sním a zda už je vůbec čas ho sbírat. Většina zdrojů totiž uvádí, že se rakytník sbírá až po prvních mrazících. Nenechte se ovšem zmást. Za prvé je rakytníků více druhů. Mám na zahradě dva, jeden už je skoro pryč a druhý ještě není ani zdaleka zralý. A za druhé také závisí na klimatických podmínkách, ve kterých rakytník roste. Léto začalo brzy a tak i sklizeň prvních mrazíků nedočká. Minulý rok jsme proto zkusili dát část osekaných větviček do mrazáku. Sklizeň je o něco snazší, ale žádné zázraky také nečekejte. Že by s tím stačilo jen zatřást a všechny kuličky samy opadaly, to se nám tedy nestalo:o)

 

A teď už k samotným receptům. Pár let již dělám rakytníkovou marmeládu, kterou si děti přidávají do bílého jogurtu. Použít můžete klasicky želírovací cukr a postupovat podle návodu nebo zakoupit samostatně citrusový pektin a použít pak můžete třeba třtinový cukr. Na 1 kg ovoce jsem dala 0,5 kg cukru a 10 g pektinu. 

 

Další možností, jak uchovat vitamíny na zimu je rakytník v medu. Šťávu z rakytníku (získáme v odšťavňovači či pomocí pasírovače) vmícháme do tekutého medu. Medu dávám vždy více než šťávy, aby to bylo dobře konzervované, přesný poměr vám ovšem neřeknu:o) Používat můžete například do čaje, či jen tak preventivně na lžičku. Nezapomeňte ovšem, tak jako já loni, si svůj výtvor popsat, ať nebloumáte, cože to vlastně máte ve spíži. 

 

Velký úspěch letos sklidila rakytníková zmrzlina. Jelikož jsem nenašla žádný ucházející recept, improvizovala jsem. Smíchala jsem ve stejném poměru rakytníkovou šťávu a smetanu. Přisladila jsem lehce javorovým sirupem. Kdo chce vegan verzi, nechť použije mléko kokosové. Vyzkoušejte, jak vám směs chutná, předtím než nalijete do zmrzlinovače. Na kornoutky jsem náhodou narazila ve zdravé výživě.

 

 

 

Nemáte-li zmrzlinovač, zkuste nanuky;o)

 

 

Z agaru a rakytníkové šťávy vykouzlíte želé bonbóny. Recept již jsem dávala v tomto článku

 

 

Šťáva z rakytníku je sama o sobě velmi kyselá, pokud se však smíchá s odšťavněnými jablky, již je to poživatelné:o) Loni jsme například takovou odštavněnou míchanici zamrazili v menších plastových lahvích. 

 

A závěrem otázka - co s odšťavněnou částí? Tento poklad nevyhazujte. Nasušený rakytník můžete louhovat na čaj, zalít olejem nebo vodkou a vyrobit si tak tinkturu. Aby byl rakytník sušený je důležité, jinak vám to zkvasí..Můžete mi věřit:o) 

 

Nezapomeňte také rakytník zobat přímo z keře;o) Naše děti k tomu naštěstí nemusím pobízet. Sama někdy divím zkonzumovanému množství. Tak ať vám také chutná!

Please reload

Follow Us