© 2016 mamanadovolene.cz       Proudly created with Wix.com

Follow Me
  • Facebook Black Round
  • Instagram Black Round

October 31, 2018

February 22, 2018

Please reload

Recent Posts

Pohankovo-semínkový chléb

March 11, 2017

1/2
Please reload

Featured Posts

Šípkový čaj

February 22, 2018

Na podzim jsme pilně sbírali šípek a tak si nyní můžeme vychutnat lahodný čaj. Jak ho správně připravit? Nejčastěji používám maceraci. Šípky (lehce podrcené) namočte přes noc do studené vody. Ráno čaj pouze přihřejte na příjemnou teplotu a přeceďte. Je to výhodné pokud chvátáme a není čas čekat až čaj vychladne. K šípkům často přidávám také pokrájené jablíčko, čaj je pak ještě chutnější.

Čaj můžete také ráno 2min povařit a pak nechat 15 min louhovat. Tento postup je vhodné využít nejen u šípkového ale i jakýchkoliv jiných bylinářských čajů. Macerace se hodí pro byliny u kterých nechcete přijít o vitamín C (ztrácí se také při kontaktu s kovem) nebo u slizovitých bylin (sléz, divizna).

V herbáři Jiřího Janči a Josefa A. Zentricha také doporučují tento postup z celých šípků: "Celé šípky povaříme několik minut ve vodě a ponecháme několik hodin vyluhovat. První výluh je slabý, proto vřelým slabým šípkovým čajem spaříme vřes, lipový květ, či mateřídoušku. Výbornou kvalitu mají druhý a třetí odvar, čtvrtý můžeme opět posílit či nastavit některou z uvedených drog. 

Pokud používáte drcené šípky, vařte asi 10 min, vylouhujte do vychladnutí a filtrujte pes husté plátno.

Šípkový čaj je výborný posilující prostředek, je vhodný i pro dlouhodobé podávání. 

 

 

 

Please reload

Follow Us