© 2016 mamanadovolene.cz       Proudly created with Wix.com

Follow Me
  • Facebook Black Round
  • Instagram Black Round

October 31, 2018

February 22, 2018

Please reload

Recent Posts

Pohankovo-semínkový chléb

March 11, 2017

1/2
Please reload

Featured Posts

Zimní dovolená v St.Johann in Tirol

February 23, 2018

Letos byla zimní dovolená velmi výživná a to hlavně pro mne. Málem se nekonala, manžel si totiž 2 měsíce předtím ošklivě zlomil nohu, kterou mu museli operovat. Původní prognóza byla, že v době naší dovolené bude ještě o berlích. Snad i přičiněním kostivalových obkladů (který jsem chodila denně nakopávat) a důkladné rehabilitace se prognóza nepotvrdila. Tak jsme se rozhodli, že to dáme i tak - já mizerný lyžař, co se léčí s otoky nohou, můj muž co už se zvládl alespoň pajdat, Lili (2,5roku), která chtěla prvně obout lyžáky a toho času nejlepší lyžařka naší rodiny Sofie. 

 

 

Ale abychom se dostali k věci. Do St.Johannu jsme se vypravili již podruhé, takže asi tušíte, že se nám tam líbilo. Letošní cesta nám z jižních Čech trvala 3,5 hodiny. Ta loňská bohužel 6, počasí nám nepřálo a těsně před cílem jsme dokonce skončili ve stoce. (O tom jak zabavit děti ve stoce jindy.) 

 

St. Johann je milé, malebné městečko. Loni, kdy Lili ještě nelyžovala, vypravovali jsme se téměř denně do centra okukovat obchody (no dobře, ne vždy zůstalo u koukání). Městečko nabízí také malou plovárnu (měli jsme v ceně hotelu), kluziště a hlavně pro mně úplně nejvíc nejlepší běžkařskou trasu. Ta vede zčásti kolem stadionu, po rovince, v přiměřené délce, takže si mohla běžky prvně vyzkoušet i Sofie. Moc se jí to líbilo! Trasa je navíc osvětlená, takže po sjezdovkách se můžete jít ještě dodělat..

 

Nu a teď k sjezdovkám...Ty jsou  jedna báseň, o tom žádná. Svoji obtížnost si tam jistě najdete. I když pro zdatnější lyžaře je, podle mého muže, vhodnější blízké středisko Kitzbühel. S dětmi můžete zvolit dlouhou mírnější modrou sjezdovku a vyvézt se kabinovou lanovkou, takže si odpočinete. V našem případě nepotřebovalo odpočinek dítě ale já. Mimochodem, nepodařilo se mi ani Sofii pořádně natočit při lyžování, jelikož mi neustále ujížděla.. Trochu jsem litovala, že jsme ji na lyže postavili v necelých 2,5 letech. 

Že jsou sjezdovky upravené se asi nemusím zmiňovat, stejně jako, že vám vlekaři VŽDY pomohou s dítětem. To byla ostatně má největší starost, jak to se Sofi zvládnu na lanovkách, když mám co dělat sama se sebou :o)) 

 

 

Nesmím také zapomenout na sáňkařskou trať, která končila u našeho hotelu a z které jsem měla vždy oči na vrch hlavy. Tatínkové, jelikož jsou povětšinou odvážnější (odpusťte mi genderovou  nekorektnost, ale u mně i v širokém okolí to tak je..),si ji užijí. Sáňky si půjčíte hned vedle. 

S mrňaty se pak vyřádíte na mírňoučkém svahu s provazovým vlekem (kterého se jen držíte za ruku). 

Na sjezdovku jsme koukali přímo z pokoje. Ubytovaní jsme byli v hotelu Cooee (dříve AdeoAlpin). Ze sjezdovky jsme loni vjížděli až do lyžárny. letos bylo méně sněhu, tak jsme museli pár kroků dojít:o) Kdybych to měla shrnout - čisté moderní pokoje, dobrá kuchyně, ochotný personál, dětský koutek, sauna,posilovna, vyhřívané uzamykatelné skříňky na lyžařské vybavení.

 

 

 

Dovolená se povedla, loni jsem si tedy odpočala více, letos jsme to pracovně nazývali "nucená". Však si to také představte. Ráno vyrazit se starší cácorkou na sjezdovky, po obědě na běžky, po spinkání s mladší na cvičnou louku (trocha lyžování v předklonu a nahoru se zuby nehty držet s malou provazu), večer si zahrát pexeso, přežít večeři v restauraci (rodiče čilých dětí pochopí), uspat děti. No a pak při tom uspávání slyšíte, jak ve vedlejším pokoji cvakly dveře. To manžel nenápadně mizí do baru, někde přeci musí vybít přebytečnou energii, kterou nemohl uplatnit na svazích..:o)) Grüss Gott!

 

 

 

 

Please reload

Follow Us