© 2016 mamanadovolene.cz       Proudly created with Wix.com

Follow Me
  • Facebook Black Round
  • Instagram Black Round

October 31, 2018

February 22, 2018

Please reload

Recent Posts

Pohankovo-semínkový chléb

March 11, 2017

1/2
Please reload

Featured Posts

30 tipů jak zabavit maroda

February 26, 2018

Udržet děti v posteli je náročné. A co teprve když se jim udělá trochu lépe ale do kolektivu ještě nemohou. Snad vám následující tipy pomohou, když už nevíte co by;o)

 

Prohlédněte si staré fotky - ať už starší fotky vašich dětí nebo fotky z vašeho dětství, nad kterými si můžete vyprávět. Nevím jak vy, ale já mám své fotky z dětství jen v tištěné podobě a tak je pro nás tato aktivita "screen free". 

 

Napište dopis kamarádům - obálku naplňte obrázky, vzkazy, starší děti mohou vymyslet křížovky, bludiště apod..

 

Vyrobte si minisvět - S minisvětem si děti (alespoň ty moje) většinou poklidně hrají. Pokud máte doma figurky dinosaurů, vyrobte jim pravěk, pro ryby vodní svět, atd. Využijete figurky z lega, plastové figurky, panenky, nebo si vyrobte postavičky vlastní. Použijte prostěradla, mističky, přírodniny, kamínky, větvičky, hlínu, písek, mouku, odstřižky látek... Inspiraci na netu hledejte třeba pod názvem miniworld. Svět na fotce jsme vytvořili, když byl zrovna venku sníh.

 

 

Udělejte si módní přehlídku - Když už děti nemusí ležet, ale měly by ještě zůstat doma, nastává období, kdy máte chuť jí si lehnout vy:o) Navrhněte dětem (no, asi je to aktivita hlavně pro holčičky:o), aby uspořádaly módní přehlídku. 

 

Protřiďte s dětmi vaši skříň - předveďte dětem vaše modely a u toho si pěkně ukliďte:o)

 

Vyrobte reaxační hračky - Určitě znáte balónek naplněný moukou. Pro ležící děti je to výborná věc a mohou na balónek například namalovat obličej podle své nálady. Další relaxační hračkou je pátrací pytlík - ten můžete buďto ušít (odkaz zde), nebo vyrobit podobnou aktivitu - plastovou lahev naplňte rýží a ukryjte v ní drobnosti. Ty ještě předtím vyfoťte. Úkolem je přesýpáním drobnosti najít mezi zrnky rýže. 

 

Postavte bunkr - A pak si v něm odpočiňte:o) Kdyby už jste náhodou zapomněli jak se bunkr staví, nebo vám to kvůli péči o nemocného nemyslí, tak: využít můžete sušák na prádlo, deštníky, stůl, židle a samozřejmě deky, peřiny a prostěradla:o)

 

Zahrajte si na schovávanou  - Poschovávat můžete dětem obrázky či dárečky, vzkazy a nebo kolíčky na prádlo! Ty pak můžete s menšími dětmi třídit dle barev a spočítat. 

 

Vyrobte si vlastní stolní hru - Proberte s dětmi téma hry, namalujte například políčka a děti je nechte vybarvit, figurky vyrobte z modelíny, papíru či slaného těsta (recept zde).

 

Založte časopis - Mluvte s dětmi o tom, co by v takovém časopise chtěly mít, nechte je namalovat titulní stránku. Podle věku mohou vymýšlet křížovky, bludiště, komiks, příběhy, omalovánky. A vy jim v tom podle stupně únavy můžete pomáhat:o)

 

Pusťte si anglické písničky - hledejte pod názvem Mother Goose Club, Super English Songs či mrkněte na britishcouncil.org/kids

 

Vytiskněte pracovní listy - google vám najde hódně odkazů;o)

 

Stříhejte - na stránkách papercraft.cz najdete vystřihovánky modelů ke stažení zdarma.

 

Učte se něco nového - Starší děti mohou například začít trénovat psaní na klávesnici https://allten.cz/psani-vsemi-deseti-prsty-pro-deti/

 

Zmrazte dětem hračku - například figurku, necháte zmrazit v mističce a děti ji pak budou dolovat z kostky ledu..Pozor ať nejde o nějakou hodně oblíbenou hračku..

 

Hrajte si s provázky - z mokrých provázků se například dobře modelují písmena či jednoduché tvary.

 

A pak tady máme klasiku:

Modelujte - Vyrobit si k tomu můžete domácí modelínu (recept zde) či slané těsto. Výtvory pak usušíte (recept zde).

Navlékejte korálky - větší dřevěné korálky se dají navlékat i v posteli a aktivita může být součástí dalšího tvoření - např. modré korálky připevníme k vystřiženému obláčku jako déšť. Malé děti mohou navlékat něco většího, třeba nařezané ruličky od toaleťáku. 

Zahrajte maňáskové divadlo - tohle byla klasika, když jsem já byla malá a moje o pět let mladší sestra byla nemocná. Jakmile onemocněla, sama už si o divadýlko řekla..Naštěstí nebyla nemocná často:o))

Přečtěte si pohádku - To jen tak pro případ, že vás to nenapadlo:o) Pokud nemáte po ruce zajímavou knihu, vezměte nějakou klasiku a zkuste vymyslet jiný konec. 

Vytáhněte zapomenuté hračky - Mrkněte do skříní, jistě najdete něco, s čím si vaše děti už dlouho nehrály..

Stavte puzzle - a pokud nemáte žádné po ruce, nebo se vám zdají vaše děti na puzzle ještě malé, nezoufejte. Vytiskněte jednoduchý obrázek a rozstříhejte. Můžete i malovat! Třeba jednoduché tvary jako srdce, hvězdu apod., rozstříhejte je na půlky a skládejte s vašimi nejmenšími..

Malujte slupovacími barvami na sklo - zkuste malovat i s dětmi, u kterých si myslíte, že jsou na aktivitu ještě malé. Pár dětí už mně takto překvapilo:o)

Něco společně upečte - Najděte jednoduchý recept, u kterého vám mohou děti pomáhat. 

Vytáhněte razítka a tiskátka - Nebo si vyrobte vlastní z brambor či pěnové gumy moosgummi.

 

Zahrajte si slovní kopanou - tuto hru vám asi nemusím představovat:o)

Vytáhněte šperkovnici - Protože kdo by se rád neprohraboval cetkama tretkama, že.

Tvořte z ruliček - jednoduché postavy, nebo třeba kuličkovou dráhu odkaz zde.

Zahrajte si na profese - na veterináře s plyšovými zvířátky, na doktora či kavárnu..Není nad to nechat se obsluhovat a nosit si kafíčka:o)

 

Please reload

Follow Us